İnternet Arızaları-Modem Kurulumu

Modern dünyanın olmazlarından internet; geniş paylaşım alanı bakımından, zamandan tasarruf açısından insanların olmazsa olmazı konumuna gelmiştir.  İnternet kullanımını kısıtlayan en önemli faktör ise internet arızalarımodem kurulumu olmaktadır. İnternet arıza servisi

Sosyal ilişkilerde, iş, eğitim, kurumsal her pratiklik sağlayan internet arızalarının oluşma sebepleri,  giderilmesi, erişiminin rahatlıkla ve hızlı bir şekilde sağlanması, modem kurulumu için nelere dikkat edilmelidir birlikte bakalım.

İnternet arızaları oluşma sebepleri-giderilmesi

Evden işe her alanda kullanımı gün geçtikçe artan internet için önemli bir takım etkenler bulunmaktadır. Erişim kolaylığı, hız, modem kurulumu kullanımı kolaylaştırıcı faktörler olsa da herhangi birisinde meydana gelebilecek arıza sistematik etkiye sahip olacaktır.

İnternet arızaları dört sebepten ortaya çıkmaktadır:

  • Bilgisayardan kaynaklı arızalar
  • Bina içindeki kablolama ve elektrik akımına bağlı arızalar
  • İnternet sağlayıcı firmanın servisine dayalı arızalar
  • Modem kaynaklı arızalar

Bu dört kaynağa dayalı internet arızalarının önüne geçebilmek için ne tür önlemler alınmalıdır? İlk adım doğru ve en iyi internet sağlayıcısı seçimidir. Erişim hızının yüksek olması gerekmektedir. Hız destekleyici, deformasyon yaratmayacak, kalite standartlarına uygun kablolar kullanmaya özen gösterilmelidir. İnternet Kablo Arızaları

İnternet kurulumunun yapılacağı binanın elektrik donanımını oluşturan;  kablolamada ve elektrik panolarında sıkıntıya sebep olacak pürüzlerin olmaması gerekmektedir. Topraklamanın yapılmış olması, kablolarda aşınma, kopma gibi sorun teşkil edecek etkenlerin bulunmaması önem arz etmektedir. Bina içi elektrik sorunları internetin yavaşlamasına ya da bağlantının sık sık kopmasına neden olmaktadır. Bu durumları yaşamamak için öncelikle; elektrik, kurulum, kablolama konusunda uzman kadrodan oluşan elektrik, internet arıza gideren servisten tesisatın kontrolü ve bakımı konusunda teknik destek alınmalıdır.

Modem kaynaklı arızalar ise yukarıda belirttiğimiz sebeplere dayalı olmaktadır. Bu sebeplerin dışında bazı faktörler de Modem Murulum İşlemi için doğru yapılmalıdır. O halde modem kurulumu nasıl yapılmalıdır?

Modem kurulumu

Modem, internete gerek pc üzerinden gerekse mobil telefonlar üzerinden kısa sürede erişimi sağlamaktadır. Modem kurulumu basit ama özen gerektirir. Dikkatli kurulumu yapılmadığı takdirde internet erişiminde sorunlar ortaya çıkmaktadır. Kurulum için ilk adım doğru kablo seçimi ve bu kabloların cihazdaki yerlerine doğru takılmasıdır. Modem üzerinde doğru kurulduğunun sinyalini veren dört ışık kaynağı yer alır: elektrik bağlantısını gösteren güç kaynağı ışığı, internet bağlantısını gösteren DSL ışığı, kablosuz internet bağlantısını gösteren WLAN ışığı, bilgisayar ve modem arasındaki veri bağlantısını sağlayan Ethernet ışığı. Tüm ışıklar sabit ve kırmızı değilse internet erişimi yolunda seyrediyor demektir.

Modem kurulumu tüm operatörlerde aynıdır. Lan kablo ile modem ve bilgisayar arasındaki bağlantılar sağlandıktan sonra kullanıcı adı ve şifresi ile kurulum gerçekleştirilir.

Tüm kurulum adımları tamamlandıktan sonra herhangi bir zamanda internet arızası oluştuğu takdirde modem üzerinde sabit yanan bu dört ışığa bakılmalıdır. ADSL ışığı kırmızı ise internet sinyali modeme ulaşmıyordur. Bu durumda internet arıza giderimi için servis ile iletişime geçilmelidir.

Modem üzerinde sinyalin doğru verildiğini gösteren ışıklar ile ilgili bir sorun olmadığı durumlar da internet arızaları kapsamında yer almaktadır. Peki kurulum doğru, sinyaller sabit yanıyor ama internet erişimi yoksa sorunun kaynağı nedir ve ne yapılabilir? Bu durumda modem ve cihaz arasında bağlantı sorunu yaşanmaktadır. Bunun nedenleri ise ya kablolardan kaynaklıdır ya da cihazın ağ ayarında problem vardır. Kablolardan kaynaklı sorun için teknik destek sağlayıcı servis ile iletişime geçilmelidir. Ağ sorunu için ağ yapılandırma ayarı önerilir.

İnternet arızalarımodem kurulumu konusunda size her türlü teknik desteği donanımlı ekibimiz ile 7/24 sağlamaktayız. Uzman ekibimiz, ilkeli ve prensip sahibi yaklaşımımız; sizin şikâyetleriniz, görüşleriniz ve önerileriniz ile her geçen gün gelişip büyümekteyiz.

İnternet arızaları- modem kurulumu, telefon, zil arızası, elektrik panosu- santrali kurulumu, bakımı, onarımı, bina içi elektrik tesisatı döşenmesi, topraklama hat çekilmesi, uydu anteni, avize, şofben, kombi, klima montajı, tamiri, bakımı, otomasyon, güvenlik ve aydınlatma sistemleri kurulumu, bakımı, onarımı konusunda her türlü teknik desteği kalite standartları çerçevesinde ve özverili çalışma ile size sunmaktayız.

İstanbul Elektrikçisi Türkiyede’deki Tüm İnternet Sağlıyıcısı Firmaların Teknik Arızaları ve Modem Kurulumu Noktasında Hızlı Güvenilir bir Hizmet Analayışı Presip Haline Getiren Uzman Bir Servis Olma Yolunda Hızla Büyüyor ve Hizmet Veriyoruz. Tüm Teknik Arızalarınız İçin Bizi Hemen Arayınız.

 

Phone icon
Ara
İletişim
WhatsApp icon
WhatsApp